Nowe wydawnictwa w Krainie Lessowych Wąwozów

Dzięki wsparciu środkami Ministerstwa Sportu i Turystyki do rąk potencjalnych turystów odwiedzjących targi turystyczne, podczas których Lokalna Organizacja Turystyczna „Kraina Lessowych Wąwozów” będzie promowała swoją ofertę, trafią nowe foldery promocyjne.

Konferencja on-line „Mazowiecka Wieś – atrakcyjna, bezpieczna, gościnna”,

Konferencja jest przeznaczona dla wszystkich zainteresowanych obecnym stanem i kierunkami rozwoju turystyki wiejskiej. Jej celem jest upowszechnienie i promocja rezultatów projektu „Mazowiecka Wieś – atrakcyjna, bezpieczna, gościnna - wsparcie rozwoju i promocja turystyki na obszarach wiejskich na Mazowszu”, które realizowane było w bieżącym roku

Relacja z Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw

W dniach 23 - 25 listopada 2023 odbyły się na Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw  w Nadarzynie. W trakcie Targów odbyły się liczne prelekcje czy dyskusje prowadzone przez znane autorytety w branży. 

Konferencja pt. Turystyka wiejska. Szanse-Perspektywy-Dobre praktyki

W imieniu Dyrekcji Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, uprzejmie zapraszamy na konferencję, Turystyka wiejska. Szanse-Perspektywy-Dobre praktyki, która odbędzie w dniu 30 listopada 2023 r. w siedzibie Instytutu, przy ul. Krakowskie Przedmieście 66.

Stoisko Odpoczywaj na wsi na Międzynarodowych Targach Turystycznych TT Warsaw

Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw  w Nadarzynie w dniach 23- 25 listopada 2023 roku. Na stoisku „Odpoczywaj na wsi” dostępna będzie wyjatkowa oferta wypoczynku na wsi.

Raport dotyczący podaży turystyki wiejskiej po pandemii COVID-19

Polska Federacja Turystyki Wiejskiej "Gospodarstwa Gościnne" podpisała umowę na realizację zadnia pt. „Raport dotyczący podaży turystyki wiejskiej po pandemii COVID-19".

Stoisko Odpoczywaj na wsi na Targach SMAKI REGIONÓW

Od 29 września do 1 października 2023 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w hali 3A odbyły się Targi Smaki Regionów. Była to świetna okazja by sprawdzić jakie korzyści czekają na turystów, którzy wybiorą odpoczynek na wsi.

Jubileusz 30 lecia Galicyjskich Gospodarstw Gościnnych

W dniach 25 - 27 września 2023 roku podczas XX Ogólnopolskiego Sympozjum Agroturystycznego w Tarnowie, które odbyło się pod hasłem „Instytucje i organizacje wobec turystyki wiejskiej w Polsce – kontekst historyczny i współczesny”, odbył się również Jubileusz 30lecia Stowarzyszenia Agroturystycznego Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne". Prezes Stowarzyszenia Pan Klemens Góral podziękował wszystkim osobom, instytucjom w zaangażowanie oraz wkład pracy w rozwój oraz dalsze funkcjonowanie stowarzyszenia.

Kategoryzacja w województwie lubelskim

Lubelski Związek Stowarzyszeń Agroturystycznych zrealizował projekt pt. Kategoryzacja czynnikiem podniesienia jakości usług obiektów turystyki wiejskiej w województwie lubelskim”. Zadanie publiczne finansowane jest ze środków otrzymanych od Województwa Lubelskiego

Stoisko Odpoczywaj na wsi podczas Targów Smaki Regionów w Poznaniu

W dniach 29 wrzesnia - 1 październik 2023 r. odbędzie się wyjątkowo smaczne wydarzenie Targi Smaki Regionów w Poznaniu. W jednym miejscu, na powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych, można zwiedzić kulinarnie niemal całą Polskę. Smaki Regionów to pomysł na wyśmienity weekend spędzony z rodziną i przyjaciółmi.