Jubileusz 30 lecia Galicyjskich Gospodarstw Gościnnych

W dniach 25 - 27 września 2023 roku podczas XX Ogólnopolskiego Sympozjum Agroturystycznego w Tarnowie, które odbyło się pod hasłem „Instytucje i organizacje wobec turystyki wiejskiej w Polsce – kontekst historyczny i współczesny”, odbył się również Jubileusz 30lecia Stowarzyszenia Agroturystycznego Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne". Prezes Stowarzyszenia Pan Klemens Góral podziękował wszystkim osobom, instytucjom w zaangażowanie oraz wkład pracy w rozwój oraz dalsze funkcjonowanie stowarzyszenia.

Kategoryzacja w województwie lubelskim

Lubelski Związek Stowarzyszeń Agroturystycznych zrealizował projekt pt. Kategoryzacja czynnikiem podniesienia jakości usług obiektów turystyki wiejskiej w województwie lubelskim”. Zadanie publiczne finansowane jest ze środków otrzymanych od Województwa Lubelskiego

Stoisko Odpoczywaj na wsi podczas Targów Smaki Regionów w Poznaniu

W dniach 29 wrzesnia - 1 październik 2023 r. odbędzie się wyjątkowo smaczne wydarzenie Targi Smaki Regionów w Poznaniu. W jednym miejscu, na powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych, można zwiedzić kulinarnie niemal całą Polskę. Smaki Regionów to pomysł na wyśmienity weekend spędzony z rodziną i przyjaciółmi. 

30-lecie działalności Gdańskiego Stowarzyszenia Agroturyzmu

Uroczystość 30-lecia działalności Gdańskiego Stowarzyszenia Agroturyzmu odbyła się16 września 2023 roku w Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Lubaniu. Jubileusz odbył się w czasie XXV Kaszubskiej Jesieni Rolniczej połączonej z Jesienną Wystawą Zwierząt Hodowlanych, Dożynkami Diecezji Pelplińskiej i Gminy Nowa Karczma.

Dobre praktyki w województwie lubelskim

Lubelski Związek Stowarzyszeń Agroturystycznych kończy realizację projektu pt. „Kategoryzacja czynnikiem podniesienia jakości usług obiektów turystyki wiejskiej w województwie lubelskim” finansowane ze środków otrzymanych z Województwa Lubelskiego zgodnie z zawartą Umową nr 290/PST/CP/23.

Relacja z Dożynek Jasnogórskich w Częstochowie

W dniach 2-3 września w CZĘSTOCHOWIE odbyły się Dożynki Jasnogórskie, gdzie na stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi "Odpoczywaj na wsi' można było zapoznać się z inspirującą ofertą wypoczynku na wsi.
Poznać odpowiedzi i zagadnienia na: pytania z zakresu turystyki wiejskiej i agroturystyki, prowadzenia działalności gospodarczej na obszarach wiejskich, propozycję wypoczynku w gospodarstwach agroturystycznych w tym ofertę specjalną związaną z enoturystyką, turystyka konną, ekologią. 

Stoisko "Odpoczywaj na wsi" na Dożynkach Jasnogórskich w Częstochowie

Stoisko Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi "Odpoczywaj na wsi" ponownie w Częstochowie! Od 2  do 3 września 2023 roku na terenie parkingów jasnogórskich w Częstochowie odbędą się Dożynki Jasnogórskie. Będzie to świetna okazja by sprawdzić jakie korzyści czekają na turystów, którzy wybiorą odpoczynek na wsi.

 

Realizacja projektu - kategoryzacja w województwie lubelskim

Lubelski Związek Stowarzyszeń Agroturystycznych realizuje projekt pt. „Kategoryzacja czynnikiem podniesienia jakości usług obiektów turystyki wiejskiej w województwie lubelskim”. Zadanie publiczne jest finansowane ze środków otrzymanych od Województwa Lubelskiego zgodnie z zawartą umową nr 290/PST/CP/23 z dnia 30 marca 2023r

Walne Zebranie Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej "GG"

W dniu 20 czerwca 2023 roku odbyło się Walne Zebranie Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”. 
Zebranie odbyło się w siedzibie Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w Warszawie. 
Spotkanie poprowadziła Wiceprezes Federacji Pani Krystyna Drąg. Z uwagi na upływ okresu kadencji Zarządu Federacji, spotkanie poświęcone było w głównej mierze dokonaniu wyboru nowego składu Zarządu.

Relacja Piknik Poznaj Dobrą Żywność

Piknik Poznaj Dobra Żywność, to święto polskiej żywności, w trakcie którego wystawcy zaprezentowali swoje produkty oznaczone znakiem Poznaj Dobrą Żywność czyli produkty tradycyjne, regionalne i ekologiczne.