Konkurs "Poznaj z nami polską wieś"!

Konkurs – Poznaj z nami polską wieś!

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie! Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody!

Agroturystyka Wypoczynek u Rolnika

Oferta agroturystyczna polskiej wsi cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Turyści decydujący się na ten sposób wypoczynku mogą jednocześnie uciec od zgiełku wielkiego miasta, jak również zaczerpnąć wiedzy na temat dawnych obrzędów, zwyczajów czy też gwary charakterystycznej dla poszczególnych regionów Polski.

Szkolenie w ramach realizacji zadania pt. Bezpieczny wypoczynek na polskiej wsi".

W dniach 16 – 18 czerwca w woj. pomorskie odbędzie się szkolenie pt. „Nowe obowiązki kwaterodawców wynikające z Ustawy o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich”. Szkolenie realizowane jest w ramach realizacji zadania pt. Bezpieczny wypoczynek na polskiej wsi, dofinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Projekt pt. Promocja oferty turystycznej Polskiej Federacji Wiejskiej „GG”

Agroturystyka to forma turystyki znana w Polsce od dawna jako "wczasy pod gruszą", która w ostatnich latach cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród turystów. Co za tym idzie narasta potrzeba wzmocnienia działań promocyjnych, które zapewnią dotarcie do jak największej ilości potencjalnych gości.

Inspiracje do wypoczynku na Lubelszczyźnie w skategoryzowanych obiektach

Lubelszczyzna to region, którego walory przyrodnicze i kulturowe przyciągają turystów szukających wypoczynku na tradycyjnej polskiej wsi. W gęsto rozsianych kwaterach agroturystycznych na gości czekają komfortowo wyposażone pokoje z łazienkami i zapleczem gastronomiczno – rekreacyjnym.

Dobre praktyki na lubelszczyźnie - kategoryzacja obiektów

Region lubelski ze względu na dużą różnorodność krajobrazu posiada doskonałe warunki do rozwijania turystyki wiejskiej. 
Obecny rozwój technologiczny stwarza szansę na podniesienie jakości świadczonych usług oraz promocję dotychczasowych, jak również nowych gospodarstw agroturystycznych. 

Relacja Piknik nad Odra w Szczecinie

W dniach 11 – 12 maja 2024 rok – odbył się Piknik nad Odra - jublieuszowa edycja. To wyjątkowe wydarzenie odbyło się na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Piknik nad Odrą to jedna z największych imprez miejskich w Szczecinie.

Stoisko Odpoczywaj na wsi podczas Pikniku nad Odrą w Szczecinie

Zapraszamy na Piknik nad Odrą w dniach 11 - 12 maja 2024 rok, który odbędzie się na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Piknik nad Odrą to jedna z największych imprez miejskich w Szczecinie, które odbędzie się w najbardziej reprezentacyjnej przestrzeni w mieście – na nabrzeżu Odry w okolicy Wałów Chrobrego.

Kategoryzacja Wiejskiej Bazy Noclegowej jako czynnik podnoszenia jakości oraz narzędzie promocji oferty turystyki wiejskiej województwa lubelskiego

Lubelski Związek Stowarzyszeń Agroturystycznych otrzymał dofinansowanie na realizację zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania turystyki i krajoznawstwa w 2024 roku pt. „Kategoryzacja Wiejskiej Bazy Noclegowej jako czynnik podnoszenia jakości oraz narzędzie promocji oferty turystyki wiejskiej województwa lubelskiego”. Zadanie publiczne jest finansowane ze środków otrzymanych od Województwa Lubelskiego. 

Kampania promocyjna "Odpoczywaj na wsi" Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Polska Federacja Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne” oraz Lokalna Organizacja Turystyczna "Kraina Lessowych Wąwozów" będzie podmiotem obsługującym stoisko wystawiennicze Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ramach kampanii promocyjnej „Odpoczywaj na wsi” w 2024 r. oraz I połowie 2025 r.,