Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu

ul. R. Traugutta 111-113, 50-419 Wrocław, woj. dolnośląskie
Tel: 71 344 33 13, 71 342 12 67
Email:

Obiekt: Całoroczny

Dla niepełnosprawnych Płatność kartą Języki: angielski

Opis obiektu

Muzeum Etnograficzne jest oddziałem Muzeum Narodowego  we  Wrocławiu.  Prezentowane  są  w  nim  wystawy  związane  z  tradycją Dolnego  Śląska  i  Dolnoślązaków. Można tu zobaczyć dawne stroje, meble, sztukę oraz narzędzia, którymi posługiwali się zwykli ludzie. Czasem pokazywane są tu też nowsze rzeczy.Wystawa stała w Muzeum dzieli się na dwie części. Pierwsza  opowiadao  życiu  dawnych mieszkańców  Dolnego  Śląska,  a  druga  jest  poświęcona  ludziom,  którzy  zamieszkali  nasz region  po  drugiej wojnie  światowej. Wystawy  czasowe  (można  je  oglądać  tylko  przez  parę miesięcy) mogą dotyczyć różnych tematów, np.: instrumentów muzycznych, sztuki ludowej, kultur różnych narodów.

Muzeum mieści się w budynku z pierwszej połowy XVIII wieku, wzniesionego z inicjatywy kardynała Philippa Ludwiga von Sinzendorfa a zaprojektowany został przez architekta Christophera Hacknera.

 

Cennik biletów:

bilet normalny- 10 zł

bilet ulgowy- 8 zł

Bilet zakupiony w Panoramie Racławickiej uprawnia do bezpłatnego zwiedzenia wystaw stałych w Muzeum Narodowym we Wrocławiu i Muzeum Etnograficznym; do końca roku kalendarzowego, oraz wystawy stałej w Pawilonie Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej; w ciągu 7 dni od daty zakupu.

 

Dostępność muzeum dla osób z niepełnosprawnością:

Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu zapewnia częściowy dostęp dla osób z niepełnosprawnością. Przy wejściu do Muzeum znajduje się utwardzone wejście, ciągi pisze o szerokości min. 1,5 m. Przy drzwiach znajduje się pochylnia umożliwiająca dostanie sie do budynku. Znajdują się również miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami w pobliżu głównego wejścia do budynku. 

W muzeum dostępny jest specjalny przewodnik dla osób ze spektrum autyzmu, w którym znajdują się zdjęcia poszczególnych miejsc, które spotka na swojej drodze zwiedzający.

Źródło:  www.mnwr.pl

 

 

 

 

 

Lokalizacja