Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku

ul. Szymbarskich Zakładników 12, 83-315 Szymbark, woj. pomorskie
Tel: 605 570 637,
Email:

Obiekt: Całoroczny

Obowiązkowo wcześniejsza rezerwacja Bezpłatny parking Płatność kartą

Opis obiektu

Centrum Edukacji i Promocji Regionu „CEPR” w Szymbarku położone jest w samym sercu przepięknej ziemi kaszubskiej, u stóp najwyższego naturalnego wzniesienia na Pomorzu - góry Wieżycy.
Jest to miejsce magiczne, w którym podczas spaceru edukacyjnego, każdy z odwiedzających może osobiście doświadczyć podróży szlakiem pogmatwanych losów Kaszubów oraz poznać ich kulturę i zwyczaje.

W towarzystwie  przewodników nasi Goście mają możliwość  zobaczyć i posłuchać o historii znajdujących się tu unikalnych na skalę światową obiektów i atrakcji, m.in.: oryginalnego domu Sybiraka przywiezionego z dalekiej Syberii, oryginalnych historycznych domów polskich osadników z Kanady i Turcji, repliki Bunkra TOW "Gryf Pomorski", dotknąć Najdłuższej (Rekord Guinnessa) Deski Świata, czy posłuchać brzmienia Największego (Rekord Guinnessa) Koncertującego Fortepianu Świata.
W Centrum można także zwiedzić, cieszący się ogromną popularnością wśród odwiedzających, pierwszy i niepowtarzalny w Polsce "Dom do Góry Nogami". W tej niezwykłej budowli nasi Goście mogą sprawdzić jak organizm ludzki reaguje na odwróconą perspektywę miejsca, w którym się znajduje.

Po spacerze, zapraszamy osoby, które cenią aktywny wypoczynek do Parku Linowego, a rodzicom z małymi dziećmi rekomendujemy wizytę w Kaszubskim Świecie Bajek.
Podczas pobytu w Centrum warto również odwiedzić naszą znakomitą restaurację serwującą regionalne i tradycyjne potrawy oraz doświadczyć degustacji piwa z naszego browaru „Kaszubska Korona”, którego produkty były wielokrotnie nagradzane na ogólnopolskich konkursach branżowych.

Mamy nadzieję, że Państwa pobyt w Centrum Edukacji i Promocji Regionu „CEPR” w Szymbarku  sprawi, że czas spędzony u nas uznacie za wartościowy, a każde jego wspomnienie będzie przywoływać uśmiech.

Turysta indywidualny: 38zł,
Turysta indywidualny z Kartą dużej rodziny: 33zł,
Dzieci do lat 6: bezpłatnie, Grupy zorganizowane powyżej 25os: 33zł, Grupy zorganizowane poniżej 25os: 38zł

Lokalizacja