Kopalnia Soli w Bochni

ul. Campi 15, 32-700 Bochnia, woj. małopolskie
Tel: 14 692 67 52, 14 692 67 54
Email:

Obiekt: Całoroczny

Bon turystyczny Płatność kartą

Opis obiektu

Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia Sp. z o.o. to unikatowy na skalę światową ośrodek, zajmujący się nowatorską metodą rehabilitacji i leczeniem schorzeń układu oddechowego w oparciu o naturalny mikroklimat podziemnych komór solnych. Usytuowanie kompleksu w centrum Bochni, w sąsiedztwie najstarszego w Europie czynnego szybu wydobywczego "Sutoris" sprawia, że wszystkie atrakcje górniczego miasta są dostępne na wyciągnięcie ręki, a dzięki dobrze rozwiniętej komunikacji z Krakowem i okolicznymi miejscowościami nasz ośrodek staje się również świetną bazą wypadową do zwiedzania Małopolski.

Uzdrowisko powstało w 1995 roku na bazie najstarszej w Polsce kopalni soli w Bochni, której początki sięgają 1248 roku. Wchodzące w skład kompleksu: Hotel Sutoris, Restauracja Grota, Centrum Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej oraz Podziemny Ośrodek Leczniczy oferują wszechstronne usługi, dzięki którym stworzona została unikatowa oferta wypoczynku i leczenia opierająca się na wyjątkowych właściwościach solnego mikroklimatu.

Uzupełnieniem kompleksu jest Park Archeologiczny Osada VI Oraczy, w którym prezentowane są początki ośrodka miejskiego Bochni, słynącej od wieków z wydobycia soli kamiennej.

Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia jest także oryginalnym miejscem na organizacje szkoleń, spotkań biznesowych i konferencji. Dzięki szerokiemu wachlarzowi usług możecie Państwo połączyć pracę z atrakcyjnym programem popołudniowo – wieczornym.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą - https://kopalnia-bochnia.pl/

Lokalizacja