Las Przygodas

ul. Kalińskiego 174, 24-100 Puławy, woj. lubelskie
Tel: 504 694 941
Email:

Obiekt: Całoroczny

Obowiązkowo wcześniejsza rezerwacja

Opis obiektu

Przygotowaliśmy autorskie programy, gry terenowe i warsztaty sensoryczne dla grup przedszkolnych i szkolnych. 

Wędrówki edukacyjne okolicznymi wąwozami, lasami, borami i łąkami. 
Podczas tych spacerów wykonujemy ciekawe zadania, uczymy się orientacji w terenie, realizujemy elementy podstawy programowej. Duża dawka wiedzy przekazana w lekkiej formie, często ciekawostek i anegdot. 
Gry terenowe w Krainie Lessowych Wąwozów. Świeże powietrze, przestrzeń, moc kreatywności, zdrowa dawka szalenie pozytywnej zabawy. Podczas tych wędrówek rozwiązujemy mnóstwo zadań i łamigłówek. Te spotkania integrują grupę, uczą współpracy i uważności. 
Warsztaty survivalowe - stawiamy na praktyczne zajęcia w terenie. Uczestnicy uczą się jak rozpalić ogień za pomocą krzesiwa oraz jak przygotować na ognisku proste potrawy. Prezentujemy jak zdobyć wodę, nie zgubić się w lesie i jak zbudować schronienie. Dzieciaki zapoznają się również z technikami wiązania prostych węzłów i posługiwania się liną. Te zajęcia nastawione są na rozbudzenie kreatywności, samodzielności, wzmacnienie pewności siebie i radzenia sobie w trudnych warunkach. 
Nocowanka na Podleśnej Polanie to nasza propozycja na biwak integracyjny. 
Pomagamy rozbić obozowisko, organizujemy zabawy integracyjne, kolację  pod gwiazdami, nocny spacer okolicznymi wąwozami, teatrzyk cieni, wspólne śniadanie i rozgrzewkę. 
Nocowanka to świetna okazja na zapoznanie młodzieży z tematem noclegu na łonie natury i doświadczanie lasu nocą. 
Warsztaty tematyczno-sensoryczne. 
Dzieci do poznawania otoczenia intensywnie wykorzystują wszystkie zmysły, czyli: wzrok, dotyk, słuch, węch, smak oraz zmysł równowagi i kinestezję. Uzyskane informacje są następnie przetwarzane w procesie integracji sensorycznej. 
Zachęcamy do skorzystania z naszych warsztatów m. in. : kreatywne tworzenie leśnych pamiątek, zajęcia na ścieżce zmysłów z 21 strefami wyposażonymi w naturalne struktury - ćwiczymy motorykę, zajęcia na kuchni błotnej - tworzymy leśne potrawy, joga dla dzieci - pracujemy nad ciałem i uważnością, warsztaty majsterkowe - tworzymy drewniane przedmioty użytkowe.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100068675269546

Lokalizacja