384
Cena od: 55.00zł
Zobacz zdjęcia

Agroturystyka Łopusze

Ikona - Mieszkania (1) Mieszkania (1) Ikona - Max 6 osób Max 6 osób Ikona - Łazienka (1) Łazienka (1) Ikona - Wyżywienie w obiekcie Wyżywienie w obiekcie

Anna Julia Gas

Żegocina 349, 32-731 Żegocina, małopolskie

Tel: 602 259 948

Email:

Zapytaj o termin
Zapytaj o termin

Opis obiektu

Agroturystyka Łopusze

Gospodarstwo Łopusze położone jest w malowniczej wsi Żegocina, u stóp Beskidu Wyspowego. Czyste środowisko, wspaniały klimat porównywany do rabczańskiego i niezapomniane krajobrazy (z Przełęczy Widoma widać ośnieżone szczyty Tatr) zapewnią Państwu zdrowy wypoczynek. Szereg atrakcji turystycznych, bogactwo dóbr kulturowych i historycznych regionu oraz dobra infrastruktura rekreacyjna (trasy rowerowe, stacje narciarskie, kort tenisowy, zalewy wodne i górskie szlaki piesze) gwarantują atrakcyjne spędzenie czasu.

Dom położony jak leśniczówka blisko szlaku turystycznego biegnącego przez Łopusze od Bochni aż do Tymbarku. Mieszkamy wysoko- z okien sali bilardowej widać nocą światła Wieliczki i Krakowa! Mimo to od centrum dobrze rozwiniętej wsi turystycznej Żegocina dzieli nas raptem kwadrans spacerem!
Do dyspozycji naszych Gości są dwa niezależne mieszkania o podwyższonym standardzie. W tych warunkach znakomicie czują się rodziny z dziećmi i grupy przyjaciół. Po sezonie można też wynająć pojedyncze miejsce.

Agroturystyka Łopusze to miejsce bardzo zielone, pełne ptaków, kwiatów i ziół. Otoczone gajami brzozowymi, od rana w opiece słońca (stok południowo- zachodni) sprzyja wyciszeniu, spacerom i przyjaźni z naturą.
Znajdujemy się na terenie projektowanego Żegocińsko- Łososińskiego Parku Krajobrazowego z uwagi na bogactwo przyrodnicze i piękno krajobrazu. Klimat okolicy porównywany jest do klimatu Rabki.
Żegocina to znakomita baza wypadowa w Pieniny, Tatry czy okolice Krakowa lub Tarnowa!

https://odpoczywajnawsi.pl/agro/lopusze/

Ikona - Możliwość przyjazdu ze zwierzętami Możliwość przyjazdu ze zwierzętami Ikona - Internet Wi-Fi Internet Wi-Fi Ikona - Miejsce do parkowania Miejsce do parkowania Ikona - Ekologia Ekologia
  • segregacja śmieci
  • Energooszczędne oświetlenie

Gwarantujemy jakość

Kategoria:
Słoneczko określające kategorię kwatery
Ikona - Wypoczynek na wsi

Dla rodzin z dziećmi

Gospodarstwo dedykowane rodzinom z dziećmi. Dla małych Gości plac zabaw z drewna Wioska Leśnych Ludzi, huśtawka, piaskownica, w domu gry, klocki, zabawki i książki dla dzieci.
W okresie wakacyjnym można skorzystać z propozycji warsztatów "Skarby Ziołowego Wzgórza" dla dzieci gości (już od trójki dzieci) prowadzonymi przez gospodynię (dyplom przedszkolanki:). Dzieci obserwują i poznają przyrodę, szukają skarbu z mapą, czerpią papier sitem, malują na sztalugach i na koniec otrzymują płyty z fotografiami niezapomnianej przygody oraz dyplomy. Wszystkiemu towarzyszy legenda o Ziołowym Dziadku i autorskie opowiadania przyrodnicze gospodyni.

Pokoje / domki / apartamenty

Zdjęcie - Sarnia Chata

Mieszkanie

Ikona określająca ilość miejscIlość miejsc: 6 Ikona określająca liczbę łóżek jednoosobowychŁóżka 1/os: 4 Ikona określająca liczbę łóżek dwuosobowychŁóżka 2/os: 1 Ikona określająca czy jest łazienkaŁazienka do dyspozycji

Wyżywienie

Na lokalnym rynku bez trudu można nabyć wiejskie jaja, wędliny a nawet domowe wypieki. W kuchni znajdują się wszystkie zniezbędne akcesoria i sprzęty do przygotowania smacznych posiłków.

możliwość parzenia kawy/herbaty dostęp do kuchni lodówka naczynia/sztućce

Wypoczynek i rekreacja

Atrakcje w Agroturystyka Łopusze

W  ogrodzie znajduje się platforma na ognisko lub grill oraz liczne miejsca do piknikowania :)
W pobliżu placu zabaw jest stół ogrodowy i ogródek ziołowy oraz zagajnik brzozowy z hamakiem- idealne zakątki do zgłębiania ciekawej lektury lub melodii ptaków :) Do dyspozycji dorosłych bilard.
Dla romantyków oraz miłośników natury i spacerów jest Dziki Trakt- szlak w formie pętli okalający gospodarstwo.
Wiedzie wzdłuż dzikich łąk pełnych lebiody i macierzanki oraz charakterystycznych polskich miedz z dzika różą i tarniną! Końcowy etap to las brzozowy. Na szlaku można spotkać sarny i bażanty, atutem jest też krajobraz oraz malownicze zachody słońca!

Przez Łopusze biegnie szer...oki dukt leśny (nowa infrastruktura Lasów Państwowych), super do wędrówki z kijkami. Trasa Bytomsko- Żegocina -Rozdziele. Zimą zapraszamy na nowoczesną stację narciarską (3km od Łopusza) Laskowa- Kamionna. Zapraszamy miłośników rowerów górskich (z własnymi rowerami)- w Żegocinie i okolicy mamy wytyczone trasy rowerowe trzech stopni trudności (Bursztynowy Szlak Rowerowy). W gminie Żegocina można skorzystać z basenu i kortu tenisowego latem.

Plac zabaw dla dzieci Miejsce na grill/ognisko hamak sprzęt rekreacyjny salon taras

Lokalizacja

Zapytaj o kwaterę