415

Owieczka

Maria i Tadeusz Zygadło

Owieczka 40, 34-606 Łukowica, małopolskie

Tel: 513 026 449, 514 870 482

Email:

Zapytaj o termin
Zapytaj o termin

Gwarantujemy jakość

Kategoria:
Słoneczko określające kategorię kwatery Słoneczko określające kategorię kwatery Słoneczko określające kategorię kwatery
Ikona - Wypoczynek u rolnika

Czynne gospodarstwo. Wspólnie można uczestniczyć w pracach polowych obserwować na co dzień prace związane z karmieniem i obrządkiem zwierząt gospodarskich. 
Możliwość doświadczenia wypoczynku w ciszy i spokoju, odkrywania na nowo relacji z naturą. Elementy dekoracyjne w obiekcie oraz poszczególnych pokojach, związane są z kultywowaniem rodzimych tradycji, kultury, etnografii. Obiekt zagospodarowany jest tradycyjnie, a kwaterę otaczają tereny wiejskie.

U rolnika

Realizując programy edukacyjne dla dzieci i dorosłych, pokazujemy jak wygląda polska wieś, gospodarstwo rolne czy zawód rolnika. Zachęcamy do udziału w warsztatach m.in. z pieczenia chleba, robienia masła oraz przetworów z owoców i warzyw w tradycyjny sposób. Każdy z uczestników warsztatów zabiera ze sobą dyplom Małego Gospodarza/Gospodyni oraz słoiczek z przetworami „Na zimowe wieczory z Owieczki przetwory”. Dużą atrakcją dla gości, zwłaszcza dla dzieci, jest możliwość uczestnictwa w pracach polowych, warsztatach edukacyjnych oraz karmieniu zwierząt (mini zoo).

Dla rodzin z dziećmi

Nasze gospodarstwo jest szczególnie przyjazne dzieciom, znajdujemy się w programie „Małopolska Wieś dla dzieci”. 

Oprowadzamy dzieci po gospodarstwie (poznanie roślin i zwierząt znajdujących się w naszym gospodarstwie, możliwość zrywania owoców, karmienia zwierząt, zbierania jaj); oglądanie zabudowań gospodarskich tj.: stajnia, chlewik, kurnik, stodoła, zagroda dla zwierząt; wizyta w wiejskiej zagrodzie (zapoznanie z innymi zwierzętami, zamieszkującymi nasze gospodarstwo tj. pawie, kucyk); Wędrówka szlakiem ścieżki edukacyjno-przyrodniczej naszego gospodarstwa – omówienie zasad zachowania w lesie „Przytul drzewo i poczuj się... lepiej!”- Sylwoterapia (drzewoterapia)Organizujemy zabawy ruchowe w ogrodzie;Do dyspozycji dzieci: duży, ogrodzony ogród; plac zabaw; boisko do piłki nożnej i plażowej; spacer do pobliskiego lasu.

Zapytaj o kwaterę