Dom Gościnny Bubel Granna k/Janowa Podlaskiego
Kontakt z właścicielem obiektu
Skontaktuj się z obiektem telefonicznie.
Powiedz: "Dzwonię z serwisu Agroturystyka.pl"
Dom Gościnny Bubel Granna - Gościom udostępniono pięć wygodnie urządzonych pokoi oraz trzy łazienki, jadalnię wraz z kuchnią oraz taras z widokiem na okolicę. W dużym ogrodzie kwiatowym znajduje się wiekowa lipa z ławeczkami, pergola, altana, oczko wodne, miejsce na ognisko i grill, sad z zieloną soczystą trawą idealną na bose spacery, ogród warzywno-ziołowy, latem basen ogrodowy oraz tuż za płotem gniazdo bocianów. Jest też bezpieczny plac zabaw dla dzieci z huśtawką, zjeżdżalnią oraz piaskownicą. Biblioteczka z literaturą, informatorami, przewodnikami oraz grami. Przeszklony taras, idealny na odpoczynek przy kawie i dobrej książce. We wsi znajduje się remiza OSP oraz wiejska świetlica. Doskonałe miejsce na plenery malarskie.
Dom Gościnny Bubel Granna usytuowany jest w urokliwej wsi nad Bugiem, niedaleko Janowa Podlaskiego, w malowniczym terenie Parku Krajobrazowego.
Obiekt skategoryzowany w ramach realizacji zadania publicznego finansowanego ze środków otrzymanych od Województwa Lubelskiego zgodnie z zawartą Umową nr 290/PST/CP/23
Noclegi lubelskie, agroturystyka Janów Podlaski, Stadnina Koni w Janowie Podlaskim
Kwaterodawca jest członkiem Lubelskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego
Proponujemy kuchnię regionalną, opartą w większości o produkty własne lub kupione od rolnika z naszej wsi. Serwujemy m.in. pierogi z różnym nadzieniem, warniki (parowańce) oraz różnorodne zupy. Smakoszom kuchni polecamy sery, zsiadłe mleko, pierogi, warniki, świeże warzywa oraz owoce.
Wycieczki rowerowe i piesze po okolicy, zbieranie ziół, grzybów oraz jagód w pobliskim lesie. Grillowanie lub ognisko. Odpoczynek pod wiekową lipą, gry planszowe, ciekawostki przyrodnicze, spacery ścieżką dydaktyczną, możliwość zapoznania się z dawnym sprzętem rolniczym oraz gospodarstwa domowego, a także z tradycją rzemiosła stolarskiego. Zobaczyc można wiele zwierząt takich jak: konie, krowy, kozy, kury, kaczki oraz koty. Plac zabaw na miejscu i obok wiejskiej świetlicy.
W gospodarstwie znajduje się ścieżka dydaktyczna, która powstała przy pomocy merytorycznej pracowników Parku Krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu”. Ścieżka powstała z myślą o poszerzeniu oferty i stworzeniu możliwości aktywnego wypoczynku.
Szlak rozpoczyna się przy domu tablicami, na których: umieszczono wiersze znanych poetów o tematyce przyrodniczej i patriotycznej, następna tablica to „Drzewo prawdę Ci powie” – czyli horoskop drzewny. Dalej ścieżka prowadzi w kierunku iglastego lasu – przy bramce wejściowej umieszczono „Ptasi Zegar” , informujący o gniazdujących w okolicy ptakach. Następne tablice umieszczono na dróżce prowadzącej pod górę. Umieszczone tablice informują uczestników o występujących na obszarze drzewach, ptakach i zwierzętach. Po przejściu całą ścieżką można odpocząć na małej polanie – umieszczono tu ławeczki i drewnianą „sławojkę”. Docelowo ścieżka prowadzi do „Krasnej Góry”. Tutaj w roku 1920 miało miejsce ważne wydarzenie historyczne – bitwa Polaków z bolszewikami. Poległych w walce żołnierzy polskich i rosyjskich pochowano we wspólnej mogile tuż za wsią i upamiętniono tablicą. Z „Krasnej Góry” możemy obserwować charakterystyczny dla obszaru krajobraz – ekosystem pól uprawnych.
Tym samym szlakiem wracamy do ogrodu, w którym czekają tablice informujące o walorach przyrodniczych. Kolejny punkt ścieżki to wiekowa lipa, sad tradycyjny i ogródek ziołowy.
Przy ścieżce znajduje się duża wiata pokryta gontem z murowanym grillem oraz miejscami biesiadnymi.
W Domu Gościnnym Bubel Granna już jako czwarte pokolenie kultywujemy TRADYCJĘ RZEMIOSŁA STOLARSKIEGO – miłość i pasja właściciela gospodarstwa agroturystycznego.
Amatorzy wędkowania mają możliwość łowienia ryb w pobliskiej rzece Bug i jej starorzeczach, nazywanych „bużyskami”.
Na tym odcinku rzeka Bug jest rzeką graniczną, w związku z tym zamiar wędkowania należy zgłosić do Straży Granicznej dzień wcześniej przed planowanym wędkowaniem. Konieczne jest też posiadanie karty wędkarskiej.
W rzece występują sandacze, szczupaki, sumy, leszcze, bolenie, klenie, płocie, jazie, okonie. W Bugu występują 3 gatunki raka: szlachetnego, błotnego i pręgowatego. Na rzece Bug budują swoje żeremie bobry, występują też wydry.
Odległość z gospodarstwa do Bugu wynosi około 2 km, do celu można dotrzeć rowerem (gospodarstwo dysponuje rowerami).
Nasza wieś, w tym i nasze gospodarstwo przylega do dużego kompleksu leśnego, w tym rezerwatu przyrody „Stary Las”. Rezerwat znajduje na terenie Parku Krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu”.
Występują tu lasy mieszane, dominują sosny, a rosną również brzozy, modrzewie, świerki, dęby, topole i osiki.
Lasy obfitują w owoce leśne – pełno tu malin, jeżyn, jagód i grzybów. Można tu zbierać kurki, maślaki, borowiki, podgrzybki, koźlaki, podzielonki i zielonki. Gospodarze chętnie pokażą miejsca pełne grzybów, a w biblioteczce znajduje się przewodnik dla amatorów grzybobrania. Z własnoręcznie zebranych owoców i grzybów na miejscu można przygotować przetwory.
Już bezpośrednio za ogrodzeniem gospodarstwa można zbierać maślaki.
W odległości około 5 km od naszego gospodarstwa znajduje się słynna na całym świecie Stadnina Koni czystej krwi arabskiej w Janowie Podlaskim. Co roku, w sierpniu odbywa się aukcja koni arabskich. W tym czasie przyjeżdżają do stadniny hodowcy, kupcy i pasjonaci koni z całego świata. Z uwagi na tak wielkie zainteresowanie tą 3 – dniową imprezą, miejsca noclegowe w gminie i okolicy rezerwowane są z dużym wyprzedzeniem. Oprócz corocznych aukcji odbywają się również w Stadninie pokazy koni i ogólnopolskie zawody jeździeckie.
Wśród mieszkańców gminy są hodowcy koni, którzy w swojej ofercie proponują naukę jazdy konnej, przejażdżki bryczką, saniami w zimie. Na życzenie gości możemy ułatwić kontakt z tymi oferentami.
Istnieje też możliwość przyjazdu z własnym koniem. Dysponujemy miejscami w naszej stajni.
Janów Podlaski to malownicza miejscowość w województwie lubelskim, znana z bogatej historii i licznych atrakcji turystycznych. Główną atrakcją jest tutaj założona w 1817 roku Stadnina Koni w Janowie Podlaskim. Jest to najstarsza państwowa stadnina hodująca konie czystej krwi arabskiej. Stadnina przyciąga miłośników koni z całego świata, oferując możliwość zwiedzania zabytkowych stajni oraz obserwacji tych szlachetnych zwierząt. Poza tym można tu zobaczyć zespół pokatedralny z barokowym kościołem, Grotę Adama Naruszewicza czy przespacerować się po rynku miejskim z „kramami żydowskimi”.
Doba: od 14:00 do 11:00 (następnego dnia)
Płatność tylko gotówką
Udzielimy rabatu dla dzieci do lat 7.
W czasie Świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku i Świąt Wielkanocnych oraz w okresie Aukcji Koni w Janowie Podlaskim ceny mogą ulec zmianie.
Nr konta: 63 1020 1260 0000 0002 0044 5171
Pobieramy zadatek w wysokości 30%.
STANDARDY OCHRONY DZIECI w obiektach turystyki wiejskiej- zapoznaj się: wersja bez usług