Obrazek wyróżniający artykułu -  30-lecie działalności Gdań

Uroczystość 30-lecia działalności Gdańskiego Stowarzyszenia Agroturyzmu odbyła się16 września 2023 roku w Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Lubaniu. Jubileusz odbył się w czasie XXV Kaszubskiej Jesieni Rolniczej połączonej z Jesienną Wystawą Zwierząt Hodowlanych, Dożynkami Diecezji Pelplińskiej i Gminy Nowa Karczma.

Podczas konferencji pt. "Współpraca motorem innowacji na pomorskiej wsi".
Pani Krystyna Drąg omówiła wykład pt. "Przeszłość, teraźniejszość i przeszłość Gdańskiego Stowarzyszenia Agroturyzmu".  Była to okazja do przedstawienia historii Stowarzyszenia. 

Gdańskie Stowarzyszenie Agroturyzmu powstało 19.05.1993 r. Jest pierwszym w Polsce zarejestrowanym w KRS Stowarzyszeniem Agroturystycznym zrzeszającym i promującym rolników oraz mieszkańców wsi, oferujących agroturystykę jako formę wypoczynku.  

Na przestrzeni wielu lat przedstawiciele stowarzyszenia oraz jego członkowie brali udział w licznych Targach Turystycznych krajowych i międzynarodowych oraz wielokrotnie organizowało i współorganizowało liczne szkolenia, konkursy, konferencje. 
Większość kwater została poddana kategoryzacji według systemu Wiejskiej Bazy Noclegowej, co świadczy o dużej świadomości członków na temat wpływu jakości oferowanych usług w budowaniu marki swojej działalności. 
Wśród członków GSA jest wiele doskonałych gospodyń, których potrawy zdobywają główne nagrody i wyróżnienia na wielu Konkursach Kulinarnych w całym Kraju.

Podczas konferencji zostały wręczone odznaki i wyróżnienia dla najbardziej zasłużonych wśród członków.
Stowarzyszenie za liczne działania otrzymało odznakę honorową za Zasługi dla Turystyki.

Zapraszamy do zapozniania się z historią, osiągnięciami Stowarzyszenia - POBIERZ

Galeria