Obrazek wyróżniający artykułu - Agroturystyka Wypoczynek u Rol

Oferta agroturystyczna polskiej wsi cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Turyści decydujący się na ten sposób wypoczynku mogą jednocześnie uciec od zgiełku wielkiego miasta, jak również zaczerpnąć wiedzy na temat dawnych obrzędów, zwyczajów czy też gwary charakterystycznej dla poszczególnych regionów Polski.

Jest to spowodowane tym, że agroturystyka to nie tylko usługa kończąca się na zakwaterowaniu, ale również na uatrakcyjnianiu gościom pobytu poprzez udział w różnego rodzaju pracach gospodarskich.

Dla osób, które chciałyby zaznać typowego wiejskiego wypoczynku dedykowana jest oferta wyodrębniona w ramach Kategoryzacji Wiejskiej Bazy Noclegowej jako Wypoczynek u Rolnika.

Jednym z celów Kategoryzacji prowadzonej przez Polską Federację Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne” jest rekomendacja turystom obiektów, które świadczą wysoką jakość usług. Kwatery zaliczane do rodzaju "Wypoczynku u Rolnika” muszą spełniać nie tylko podstawowe wymagania, które obowiązują inne obiekty, ale również wymogi specyficzne dla tej kategorii. 

Obiekty te są zlokalizowane na terenach wiejskich a same elementy dekoracyjne w kwaterach powinny być związane z kultywowaniem rodzinnych tradycji, kultury czy etnografii. Oprócz tego właściciele oferują możliwość bliższego poznania zwierząt hodowlanych, a także prowadzą własną produkcję rolną opartą na m.in. uprawie roślin, hodowli, ogrodnictwie czy sadownictwie. Ponadto w obiekcie goście mają możliwość degustacji regionalnych potraw, które przyrządzane są z lokalnych produktów wiejskich.

Poniżej przedstawiamy oferty kilku gospodarstw wpisujących się w tematykę "Wypoczynek u Rolnika" na stronie: https://agroturystyka.pl/.

Willa Pod Lasem to obiekt położony w miejscowości Tupadły w województwie pomorskim. Zlokalizowany nieopodal sosnowego lasu i zaledwie 950 m od morskiego nabrzeża jest doskonałym miejscem do aktywnego rodzinnego wypadu. Posiadłość obejmuje 7 hektarów lasu sosnowego wraz z rezerwatem oraz siedliskiem lęgowym rzadkich ptaków co może stanowić niepowtarzalną atrakcje. Gospodarze do dyspozycji gości oddają 3 pokoje 2-osobowe oraz 5 apartamentów rodzinnych. Jest to miejsce, w którym na pewno nie można narzekać na nudę dzięki atrakcjom przygotowanym przez właścicieli, takich jak: możliwość wypożyczenia roweru, obszerny ogród z altaną i miejscem na ognisko bądź grilla, warsztaty kulinarne, a także te z myślą o najmłodszych, jak plac zabaw, trampolina, huśtawki, karuzela, zjeżdżalnie czy bawialnia znajdująca się w budynku.

Gospodarstwo Pod Bukiem to kwatera położona w spokojnej wsi Kąty Bystrzyckie w województwie dolnośląskim. Jest to idealne miejsce dla osób ceniących sobie aktywny wypoczynek ponieważ pobliskie okolice są idealne pod wycieczki piesze oraz rowerowe. Do dyspozycji gości udostępnione są: sala jadalna z kominkiem, salka TV oraz stół do ping-ponga. Oprócz tego na zewnątrz znajduje się piękny ogród, w którym czeka na gości basen letni, kort tenisowy, a także miejsce do zorganizowania grilla. Ponadto niezwykłą atrakcją dla najmłodszych będzie przejażdżka na koniku bądź osiołku, a także kontakt z innymi zwierzętami hodowlanymi.

Zagroda W Aroniach to miejsce znajdujące się w regionie turystycznym Małopolska, która urzeknie turystów pięknymi widokami na okoliczne wzgórza oraz nieograniczoną przestrzenią do spacerowania. Kwatera otoczona jest plantacją aronii – stąd wzięła się jego nazwa. Na gości czekają tu przytulne pokoje, salon z kominkiem, plac zabaw dla najmłodszych, altana z grillem i miejsce na ognisko, a także weranda z niezwykłym widokiem. W obiekcie istnieje możliwość wzięcia udziału w takich pracach gospodarskich, jak: karmienie zwierząt, sianokosy czy zbiór aronii.

Po więcej ciekawych gospodarstw zapraszamy na stronę https://agroturystyka.pl/, gdzie każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie!

Zadanie publiczne pn. „Promocja oferty turystycznej Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „GG” dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Galeria