Obrazek wyróżniający artykułu - Inspiracje do wypoczynku na Lu

Lubelszczyzna to region, którego walory przyrodnicze i kulturowe przyciągają turystów szukających wypoczynku na tradycyjnej polskiej wsi. W gęsto rozsianych kwaterach agroturystycznych na gości czekają komfortowo wyposażone pokoje z łazienkami i zapleczem gastronomiczno – rekreacyjnym.

To tutaj znajdziecie Państwo szeroką bazę gospodarstw, których oferta wybiega ponad standardowo proponowany nocleg i wyżywienie. Skategoryzowane kwatery, to nie tylko dobra baza wypadowa do okolicznych atrakcji, ale przede wszystkim miejsca z duszą, w których można spędzić miłe chwile, wzbogacić swoją wiedzę, przeżyć przygodę lub doświadczyć niezapomnianych wrażeń.

Swoją pozycję znalazły kwatery pielęgnujące tradycje rzemieślnicze, na bazie których prowadzone są różnorodne warsztaty edukacyjne. Wiele kwater słynie z tradycyjnej kuchni regionalnej przygotowywanej na bazie produktów z własnego gospodarstwa, ogrodu i pasieki. Prowadzone są w nich warsztaty kulinarne, podczas których można nauczyć się np. pieczenia chleba, robienia sera lub przetworów.

Klimaty - https://odpoczywajnawsi.pl/agro/klimaty/
Przy Gościńcu - https://odpoczywajnawsi.pl/agro/gospodarstwo-agroturystyczne-przy-goscincu/

Są tu miejsca specjalnie przygotowane do przyjmowania rodzin z dziećmi, zapewniające maluchom liczne atrakcje w postaci warsztatów edukacyjnych i zajęć animacyjnych. Są też kwatery typowo nastawione na zapewnienie gościom relaksu w wiejskich SPA z saunami i możliwością kąpieli w basenach lub baliach z wodą podgrzewaną drewnem.

Zaborze 47 - https://odpoczywajnawsi.pl/agro/agroturystyka-zaborze-47/
Siedlisko Poleski Zakątek - https://odpoczywajnawsi.pl/agro/siedlisko-poleski-zakatek/

Wreszcie znajdziecie tu Państwo kwatery, których właściciele prowadzą tradycyjne gospodarstwa rolne i oferują turystom uczestnictwo w pracach polowych oraz gospodarskich. Zawarta tu oferta pozwoli znaleźć liczne propozycje na odpoczynek zarówno latem, jak i zimą, kiedy właściciele kuszą prywatnymi stokami narciarskimi i organizacją kuligów po malowniczych wąwozach.

Pod Lipą - https://odpoczywajnawsi.pl/agro/agroturystyka-pod-lipa/
Siedlisko - https://odpoczywajnawsi.pl/agro/siedlisko/

Zapraszamy do sprawdzonych gospodarstw.

Galeria