Obrazek wyróżniający artykułu - Międzynarodowy konkurs najlep

Ministerstwo Sportu i Turystyki zaprasza do udziału w kolejnej, trzeciej edycji konkursu Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO) pt. „The Best Tourism Villages”.

Ministerstwo Sportu i Turystyki zaprasza do udziału w kolejnej, trzeciej edycji konkursu Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO) pt. The Best Tourism Villages. Termin składania formularzy zgłoszeniowych upływa 9 czerwca 2023 r.

Formularze zgłoszeniowe wypełnione w języku angielskim przez lokalną administrację i podpisane przez sołtysów lub burmistrzów wraz z wymaganymi załącznikami należy przesłać drogą elektroniczną na adres Departamentu Turystyki: dt@msit.gov.pl.

Spośród przesłanych zgłoszeń przedstawiciele Departamentu Turystyki MSiT wybiorą, zgodnie z limitem określonym przez UNWTO, trzy wsie, które będą reprezentować Polskę w konkursie.
Konkurs, którego organizatorem od 2021 roku jest UNWTO, ma na celu zwiększenie roli turystyki w ochronie i odnowie wsi, lokalnych wartości i produktów, zabytków kultury i natury, działalności rolniczej, leśnictwa i hodowli.

Informacje na temat konkursu dostępne na stronie: 
https://www.gov.pl/web/sport/najlepsze-wsie-turystyczne-ruszyl-nabor-do-konkursu-swiatowej-organizacji-turystyki
https://www.unwto.org/tourism-villages/en/

Galeria