Obrazek wyróżniający artykułu - Relacja Piknik Poznaj Dobrą

Piknik Poznaj Dobra Żywność, to święto polskiej żywności, w trakcie którego wystawcy zaprezentowali swoje produkty oznaczone znakiem Poznaj Dobrą Żywność czyli produkty tradycyjne, regionalne i ekologiczne.

Piknik Poznaj Dobra Żywność, to święto polskiej żywności, w trakcie którego wystawcy zaprezentowali swoje produkty oznaczone znakiem Poznaj Dobrą Żywność czyli produkty tradycyjne, regionalne i ekologiczne. Podczas pikniku, który odbył sie 18 czerwca 2023 roku, można było zobaczyć, jak duża jest różnorodność żywności i odkryć jej smaki: smak różnego rodzaju pieczywa, wędlin, serów, aromatycznych miodów, przetworów z warzyw i owoców, a także potraw regionalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.

Uczestnicy pikniku licznie odwiedzali stoisko "Odpoczywaj na wsi" Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, gdzie oprócz materiałów z ofertą gospodarstw agroturystycznych można było skorzystać z konsultacji z osobami obsługującymi stoisko. Eksperci udzielali informacje, prowadzili konsultacje i odpowiadali na pytania z zakresu turystyki wiejskiej i agroturystyki osobom odwiedzającym stoisko.

Na stoisku „Odpoczywaj na wsi” można było również „na żywo” uczestniczyć w zajęciach realizowanych przez twórców ludowych  - warsztatach twórczości ludowej oraz pokazach dawnych zawodów związanych z dziedzictwem kulturowym polskiej wsi. Twórczyni ludowa Pani Anna Kucharska poprowadziła pokazy i warsztaty pt. „Wiejskie ozdoby z siana”.

Uczestnicy warsztatów otrzymali gotową formę z kartonu, którą owijali sianem mocując go nicią. Następnie ozdabiali je ziarnami słonecznika, fasoli itd.. W ramach warsztatów zostały przeprowadzone konkursy z nagrodami dla uczestników targów. Nagrody zostały wręczone wraz ze zbiorem materiałów promujących wypoczynek na polskiej wsi.

Galeria