Obrazek wyróżniający artykułu - Relacja Targi Turystyczne Atra

10. edycja Targów Atrakcje Regionów była prawdziwą gratką dla wielbicieli podróży i aktywnego spędzania wolnego czasu, niepowtarzalną okazją, by zapoznać się z kompleksową ofertą turystyczną województw, miast, powiatów i gmin. 

Jedna z ciekawszych ofert, jaka została zaprezentowana na Targach, dostępna była właśnie na stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi  „Odpoczywaj na wsi”.

Zawierała  m.in.  materiały dla turystów szukających indywidualnych rozwiązań, gotowych form wypoczynku dla pasjonatów turystyki pieszej, rowerowej czy też górskiej, gastro-turystów oraz dla rodzin z dziećmi, seniorów i młodzieży. 
Na stoisku „Odpoczywaj na wsi” można było nie tylko skorzystać z profesjonalnego doradztwa, ale również aktywnie uczestniczyć w przygotowanych przez twórców ludowych warsztatach twórczości ludowej oraz pokazach dawnych zawodów, związanych z dziedzictwem kulturowym polskiej wsi. Twórczyni ludowa Pani Monika Matuła-Wetzlich poprowadziła pokazy i warsztaty pt. „Witraże”. 
To właśnie m.in. także dzięki obecności twórcy ludowego, którego pasja związana z rękodziełem ludowym przyciągała uwagę gości i angażowała ich do aktywnego udziału w wydarzeniu, stoisko „Odpoczywaj na wsi” cieszyło się ogromną popularnością.

Galeria