Obrazek wyróżniający artykułu - Relacja z Dożynek Jasnogórsk

W dniach 2-3 września w CZĘSTOCHOWIE odbyły się Dożynki Jasnogórskie, gdzie na stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi "Odpoczywaj na wsi' można było zapoznać się z inspirującą ofertą wypoczynku na wsi.
Poznać odpowiedzi i zagadnienia na: pytania z zakresu turystyki wiejskiej i agroturystyki, prowadzenia działalności gospodarczej na obszarach wiejskich, propozycję wypoczynku w gospodarstwach agroturystycznych w tym ofertę specjalną związaną z enoturystyką, turystyka konną, ekologią. 

Uczestnicy Dożynek mogli puścić wodze fantazji i tworzyć niezwykłe ozdoby podczas organizowanych na stoisku WARSZTATÓW. Nauczyć się dekorować podkówki na szczęście pod okiem twórczyni ludowej Pani Urszuli Mirosław. W ramach warsztatów 2– 3 września 2023 rok, odbyły się konkursy z nagrodami !!!


Podczas Dożynek swoje oferty produkcyjne, handlowe i usługowe zaprezentowało ponad 500 firm i instytucji rolniczych z całego kraju.

Tradycyjnie ogromnym zainteresowaniem cieszyła się Wystawa Maszyn i Narzędzi Rolniczych. Ponadto rolnikom, doradzali pracownicy oraz eksperci z MRiRW, ARiMR, KOWR, CDR, KRUS, KRIR, a także ŚODR w Częstochowie.

Jednym z najbardziej obleganych była - Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Znajdował się tam zarówno drobny inwentarz, ptaki ozdobne, a także alpaki, konie, owce i oczywiście krowy.

 

Galeria