Obrazek wyróżniający artykułu - Stoisko Odpoczywaj na Wsi na M

Na opolskim Rynku odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyki „W Stronę Słońca” w dniach 26-28 maja 2023 roku. Na Rynku spotkali się mieszkańcy Opola, wystawcy, goście, a przede wszystkim miłośnicy turystyki. Na odwiedzających targi czekały atrakcje turystyczne, kulturalne, sportowe i kulinarne oraz liczne promocje.

Na opolskim Rynku odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyki „W Stronę Słońca” w dniach 26-28 maja 2023 roku. Na Rynku spotkali się mieszkańcy Opola, wystawcy, goście, a przede wszystkim miłośnicy turystyki. Na odwiedzających targi czekały atrakcje turystyczne, kulturalne, sportowe i kulinarne oraz liczne promocje. Oferta wypoczynku na wsi została zaprezentowana na stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi "Odpoczywaj na wsi" na którym nie zabrakło materiałów promujących wypoczynek w gospodarstwach agroturystycznych, atrakcji turystycznych czy też wyspecjalizowanych ofert pobytu na wsi. 
Na stoisku „Odpoczywaj na wsi” można było nie tylko skorzystać z profesjonalnego doradztwa, ale również aktywnie uczestniczyć w przygotowanych przez twórców ludowych warsztatach twórczości ludowej oraz pokazach dawnych zawodów, związanych z dziedzictwem kulturowym polskiej wsi.
Twórczyni ludowa Pani Monika Matuła-Wetzlich poprowadziła pokazy i warsztaty pt. „Witraże”. To właśnie m.in. także dzięki obecności twórcy ludowego, którego pasja związana z rękodziełem ludowym przyciągała uwagę gości i angażowała ich do aktywnego udziału w wydarzeniu, stoisko „Odpoczywaj na wsi” cieszyło się ogromną popularnością.  
W ramach warsztatów zostały przeprowadzone konkursy z nagrodami dla uczestników targów. 

Galeria