Muzeum w Suwałkach

ul. T. Kościuszki 81, 16-400 Suwałki, woj. podlaskie
Tel: 87 566 57 50
Email:

Obiekt: Całoroczny

Opis obiektu

 Muzeum Okręgowe w Suwałkach udostępnia zwiedzającym następujące wystawy stałe: „Alfred Wierusz – Kowalski 1849-1915”(malarstwo), „Na dziejowym trakcie”- wystawa historyczna, „Najstarsze dzieje. Suwalszczyzna i Wschodnie Mazury od schyłku epoki lodowej do upadku Jaćwieży” – wystawa archeologiczna.

Ekspozycja wystawy ,,Najstarsze dzieje" stanowi podróż przez kilkanaście tysięcy lat, które upłynęły od czasu, gdy lodową pustynię na naszych ziemiach zastąpiła tundra, nadająca się do zamieszkania przez zwierzęta i ludzi, poprzez pojawienie się niezwykle interesującej i bogatej kultury Bałtów Zachodnich w epoce żelaza, do schyłku wczesnego średniowiecza, gdy plemię Jaćwingów uległo brutalnemu podbojowi krzyżackiemu. W wędrówce przez dzieje towarzyszy widzom suwalski poszukiwacz przygód i badacz lokalnych dziejów, którego postać jest kompilacją sylwetek kilku dziewiętnastowiecznych starożytników oraz żyjących w dwudziestym stuleciu krajoznawców, archeologów i historyków. Jego ducha, a także pamiątki po nim można odnaleźć w kilku miejscach na wystawie.

Czynne - wtorek - niedziela, godz. 9.00 - 17.00, Grupy zorganizowane proszone są o wcześniejsze zgłoszenia tel. 87-566-57-50

Źródło oraz więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.muzeum.suwalki.pl

Lokalizacja